Czerwiec 2021
WYSTAWA PRAC STUDENCKICH WYKONANYCH W RAMACH SEKCJI SZTUK PIĘKNYCH KOŁA NAUKOWEGO OGRODNIKÓW (opieka naukowa dr M.Locher) »

Studenci  Sztuki Ogrodowej i Architektury Krajobrazu, którzy wystawiają swoje prace w ramach Koła  Sztuk Pięknych na wirtualnej wystawie Uniwersytetu Rolniczego  prezentują głównie prace malarskie, rysunkowe i fotograficzne ,wykonane indywidualnie, najczęściej w zaciszu domowym. Tematyka i techniki znacznie się od siebie różnią. Młodzi artyści tworzą niekiedy delikatne akwarele, najczęściej oparte na motywach roślinnych a także podejmują  realistyczne, bardzo oryginalne tematy obrazów w technice akrylowej i olejnej. Studenci naszych wydziałów uczą się malarstwa przede wszystkim w ramach  Struktur wizualnych, choć niekiedy pojawiają się na Uniwersytecie Rolniczym absolwenci Liceów Plastycznych czy nawet Akademii Sztuk Pięknych. W ramach zajęć z początkującymi z przyjemnością obserwuję ich bardzo szybkie i zdecydowane postępy . Niektórzy przenoszą swoje umiejętności, w miarę wolnego czasu i  uczestniczą w zajęciach Koła sztuki . W tym roku po raz pierwszy jedna ze studentek, Hanna Kukieła ze Sztuki Ogrodowej brała udział w uczelnianej Sesji Kół Naukowych wygłaszając ciekawy referat na temat swojego malarstwa.
 Zapraszam do oglądania prac, które często zaskakują mnie świeżością, pomysłowością , można z powodzeniem dostrzec ukryte w studentach Uniwersytetu Rolniczego możliwości i talenty plastyczne o których najlepiej świadczą ich obrazy pokazywane na wystawie .
dr  MAŁGORZATA LOCHER

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa
al. 29 Listopada 54
31-425
Kraków
12 662 52 69
12 662 52 66
wbio[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wbio

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2022 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK