Laboratoria i aparatura
Laboratorium Spektrometrii Mas

Laboratorium Spektrometrii Mas (LSM) jest jednostką pomocniczą działającą w strukturze Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego z MNiSW oraz NCN nasze LSM zostało wyposażone w unikatową, najwyższej klasy aparaturę naukową. LSM posiada między innymi pierwszy w Polsce spektrometr ICP-MS QQQ (Triple Quadrupol) model: iCAP TQ ICP-MS + 250&1000 Gas Kits, produkcji Thermo Fisher Scientific. Jest to innowacyjny i najnowocześniejszy na świecie spektrometr w grupie analizatorów ICP-MS.

LSM wyposażone jest również w spektrometr mas LC-MS/MS + QUTRAP (model SCIEX 4500 QUTRAP). Zgromadzona w jednym laboratorium nowoczesna aparatura HPLC+ICP-MS QQQ oraz LC-MS/MS pozwala na wykonywanie najbardziej specjalistycznych badań naukowych na naszej Uczelni.

Umożliwiamy wykonywanie analiz dla pracowników naszego Uniwersytetu jak i innych uczelni oraz przedsiębiorstw zainteresowanych realizacją prac badawczo-wdrożeniowych za pomocą posiadanej przez nas aparatury naukowej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej https://lsm.urk.edu.pl/

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa
al. 29 Listopada 54
31-425
Kraków
12 662 52 69
12 662 52 66
wbio[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wbio

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK