Logo Uczelni
WBIO - logo

Wydział

Biotechnologii i Ogrodnictwa

plik svg - godło

Na studiach II stopnia studenci wszystkich kierunków odbywają praktykę dyplomową w wymiarze 160 godzin lekcyjnych:

  1. Student odbywa praktykę dyplomową pod kierunkiem pod kierunkiem opiekuna pracy magisterskiej.
  2. Celem praktyki dyplomowej jest zapoznanie studenta z elementami pracy badawczej.
  3. Studenci odbywają praktykę w terminie i miejscu wskazanym przez opiekuna pracy magisterskiej, najczęściej w okresie wakacyjnym po ukończeniu I semestru (studenci kierunku Environmental and Plant Biotechnology po ukończeniu II semestru).
  4. Miejscem odbywania praktyki jest jednostka organizacyjna, w której wykonywana jest praca magisterska, lub po uzgodnieniu z opiekunem pracy, instytucja realizująca prace badawcze lub badawczo-rozwojowe. Zgody na odbywanie praktyki dyplomowej w instytucji zewnętrznej udziela Prodziekan ds. Dydaktycznych i Studenckich WBiO, po złożeniu pisemnej prośby przez studenta zaopiniowanej przez opiekuna pracy oraz pisma potwierdzającego przyjęcie na praktykę przez instytucję zewnętrzną.
  5. Student dokumentuje realizację powierzonych zadań w Dzienniku praktyki dyplomowej (załącznik nr 9). Wypełniony dziennik z oceną wystawioną przez opiekuna pracy magisterskiej student składa w dziekanacie:
    a) dla kierunku Biotechnologia, Winogrodnictwo i enologia oraz Environmental and Plant Biotechnology do dnia 25 września;
    b) dla kierunków Ogrodnictwo, Sztuka ogrodowa oraz Technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych nie później niż 25 stycznia.
  6. Pełnomocnik Dziekana ds. praktyk weryfikuje wypełniony Dziennik praktyki dyplomowej i po stwierdzeniu prawidłowej realizacji praktyki wpisuje zaliczenie w systemie USOS do końca semestru właściwego dla danego kierunku