Oferta naukowo-badawcza
Kompleks dydaktyczno-badawczy Wydziału Ogrodniczego wybudowano w pierwszej połowie lat 70-tych XX wieku. Należał wtedy do najnowocześniejszych centrów kształcenia i badań nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Od początku XXI wieku prowadzone są liczne prace modernizacyjne i przebudowa obiektów Wydziału, które to działania doprowadziły do wydatnej poprawy warunków kształcenia i realizacji badań naukowych na bardzo wysokim poziomie.
Oprócz nowocześnie wyposażonych laboratoriów, pracowni specjalistycznych oraz sal wykładowych o łącznej powierzchni przekraczającej 10 000 m2, Wydział posiada zaplecze dydaktyczne w postaci nowoczesnych szklarni, tuneli foliowych, chłodni i przechowalni owoców, ogrodu dydaktycznego i terenowych Stacji Doświadczalnych, w których odbywają się praktyki zawodowe objęte programem nauczania i prowadzone są liczne doświadczenia badawcze, zarówno przez pracowników, jak i studentów naszego Wydziału.
- kadrą naukowo-dydaktyczną o najwyższych kwalifikacjach zawodowych;
- bazą dydaktyczną zapewniającą kształcenie studentów na wysokim poziomie zawodowym;
- nowoczesnymi szklarniami i tunelami badawczo-dydaktycznymi;
- bogatą kolekcją roślin ozdobnych, w tym także gatunków tropikalnych, jak również roślin zielarskich, warzywnych, sadowniczych;
- kilkoma stacjami doświadczalnymi, w tym unikalną stacją sadowniczą, w których studenci mogą odbywać praktyki zawodowe.
- możliwość odbywania części studiów za granicą poprzez specjalistyczne programy wymiany studentów;
- możliwość wyjazdów na zagraniczne praktyki zawodowe;
- szeroko rozbudowaną pomoc materialną w postaci stypendiów socjalnych i naukowych;
- miejsca w domach studenckich o wysokim standardzie;
- możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Kole Naukowym Ogrodników i Kole Naukowym Biotechnologów;
- możliwość realizowania się w zakresie artystycznym w różnorodnych zespołach twórczych.