Współpraca naukowców z Katedry Roślin Ozdobnych i Sztuki Ogrodowej URK z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie

13.09.2023

Zespół naukowców URK pod kierunkiem prof. dr hab. Józefa Hernika (Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu URK) oraz prof. dr hab. inż. Bożeny Pawłowskiej (Katedra Roślin Ozdobnych i Sztuki Ogrodowej)

opracował projekt zagospodarowania wysp środkowych rond komunikacyjnych na drogach wojewódzkich Małopolski, w ramach programu województwa małopolskiego pn.: „Rewitalizacja wysp rond w ciągu dróg wojewódzkich" realizowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Projekt polegał na stworzeniu specjalistycznego doboru gatunków roślin tolerancyjnych na niekorzystne warunki środowiska panujące na rondach, stanowiący równocześnie harmonijne kompozycje roślinne o wysokich walorach ozdobnych. W ramach projektu naukowcy z Katedry Roślin Ozdobnych i Sztuki Ogrodowej opracowali również technologię realizacji oraz wieloletni program pielęgnacyjny założeń.