WBIO - logo

Wizyta studentów kierunku biotechnologia w Jagiellońskim Centrum Innowacji

15.04.2024

W dniu 12.04.2024 r. studenci II roku studiów magisterskich kierunku biotechnologia Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pod opieką dr hab. inż. Katarzyny Wolny-Koładki, prof. URK w ramach przedmiotu Diagnostyka mikrobiologiczna udali się do Jagiellońskiego Centrum Innowacji.

Celem wizyty było zaznajomienie się z ofertą naukowo-badawczą JCI oraz wysłuchanie wykładu na temat techniki MALDI TOF i jej wykorzystania w identyfikacji gatunkowej mikroorganizmów. Następnie studenci w Laboratorium Mikrobiologicznym JCI mieli możliwość zapoznania się z urządzeniem MALDI TOF oraz przeprowadzili cały proces identyfikacji mikroorganizmów od etapu przygotowania próbek po odczyt uzyskanych wyników. Była to niezwykle interesująca i pouczająca wizyta, sprzyjająca nawiązaniu nowych kontaktów i poszerzeniu wiedzy zdobytej w ramach zajęć.