Uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom EPB/ Promotion of EPB Graduates

17.04.2023

[PL] W dniu 14. Kwietnia 2023 roku na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów tegorocznym absolwentom kierunku anglojęzycznego Environmental and Plant Biotechnology. Dyplomy ukończenia studiów otrzymało pięcioro absolwentów. Po uroczystości odbyło się spotkanie okolicznościowe z udziałem Dziekana Wydziału, Prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich, Absolwentów, Nauczycieli i zaproszonych Gości.

[ENG] On April 14, 2023, the Department of Biotechnology and Horticulture held a graduation ceremony for this year's graduates of the English-language Environmental and Plant Biotechnology course.
Five graduates received their diplomas. The ceremony was followed by a commemorative meeting attended by the Dean of the Faculty, the Vice-Dean for Teaching and Student Affairs, Graduates, Teachers and invited Guests.