Logo Uczelni
WBIO - logo

Wydział

Biotechnologii i Ogrodnictwa

Godło Polski

Rekrutacja Erasmus+

11.03.2024

Rekrutacja na studia w ramach programu Erasmus+ na WBiO, na rok akademicki 2024/2025 (semestr letni i zimowy), odbywa się od 01.03.2024 do 26.04.2024. W tym terminie należy składać dokumenty (wniosek o wyjazd). Podpisany wniosek można przesłać drogą mailową lub złożyć u koordynatora wydziałowego, przypisanego do danego kierunku studiów.

Alicja Macko-Podgórni: a.macko@urk.edu.pl - Biotechnologia, Bioinformatyka i analiza danych; EPB Maria Pobożniak: m.pobozniak@urk.edu.pl - Ogrodnictwo, Sztuka ogrodowa, Technologia Roślin Leczniczych i Prozdrowotnych, Winoogrodnictwo i Enologia, IMHS

Przypominam, że rekrutacja na praktyki odbywa się w trybie ciągłym, ale wniosek o wyjazd powinien być złożony nie później niż dwa miesiące przed planowanym terminem rozpoczęcia praktyk.

Po złożeniu wniosku należy przygotować  Learning agrement (LA). Informuję, że każdy student sam ustala listę przedmiotów, które chce zrealizować za granicą i sam wypełnia dokument Learnig Agreement (LA). Przygotowany dokument LA (szczególnie wybrane przedmioty) powinny zostać zaakceptowane przez koordynatora wydziałowego. Łącznie z LA, do koordynatora wydziałowego należy przesłać uzupełniony plik, zawierający tabelę z przedmiotami z URK oraz odpowiadającymi im przedmiotami z wybranej uczelni zagranicznej.

Wzór tabeli:

 

Przedmiot - URK

rodzaj przedmiotu

ECTS

Przedmiot-uczelnia przyjmująca

ECTS

Ekotoksykologia

obowiązkowy

2

Soil ecology

2

Ekotoksykologia

obowiązkowy

-

Field course soil ecology

2

Zarządzanie jakością w biotechnologii

obowiązkowy

1

Quality management in biotechnology

3

Zastosowanie izotopów I przeciwciał w diagnostyce laboratoryjnej

obowiązkowy

4

Antibody engineering

3

…..

….

….

Łącznie ECTS

 

30

Łącznie ECTS

30

  

Dokumenty do pobrania oraz informacje dotyczące wyjazdów znajdują się na stronie: https://erasmus.urk.edu.pl/index/site/4355.  

Na tej stronie znajduje się również prezentacja z informacjami dotyczącymi programu Erasmus+ (Zasady programu - prezentacja /PowerPoint/).

W tym roku planowane są cztery spotkania informacyjne dotyczące programu Erasmus+ (platforma Teams).  Po ustaleniu terminu spotkań przez BWiWM, informacja dotycząca spotkań oraz kod do grupy Teams i możliwość rejestracji zostaną umieszczone na głównej stronie uczelni. Kiedy te informacje zostaną umieszczone na stronie internetowej, prześlę link do strony drogą mailową.

Od roku akademickiego 2022/2023 możliwy jest również wyjazd na studia do kraju niestowarzyszonego. Na taki wyjazd jest jedno miejsce z wydziału. Zainteresowana osoba powinna się skontaktować z wybraną uczelnią w celu ustalenia, czy taki wyjazd jest możliwy, następnie do 26 kwietnia złożyć wniosek, w którym zawarta będzie informacja o wybranej uczelni (j.w.). Po zakończeniu rekrutacji, komisja wybierze jeden wniosek z wydziału i podpisana zostanie jednorazowa umowa z wybraną uczelnią, umożliwiająca wyjazd na studia.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dydaktyczną uczelni partnerskich. Lista uczelni na stronie: https://erasmus.urk.edu.pl/index/site/4354). Jeżeli ktoś jest zainteresowany wyjazdem do uczelni znajdującej się na liście przypisanej do innego wydziału powinien się skontaktować z wybraną uczelnią i zapytać czy taki wyjazd jest możliwy (część uczelni nie zgadza się na przyjęcie studentów innych wydziałów niż ten, w ramach którego podpisana jest umowa). Informacje o programie oraz lista oferowanych przedmiotów znajduje się na stronie każdej uczelni partnerskiej, najczęściej zakładka ERASMUS+, Incoming students etc.