Otwarto Sensoryczny Ogród Wyciszeń

07.06.2024

Projekt koncepcyjny ogrodu sensorycznego dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie stworzyli studenci (obecnie już absolwenci) Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa, kierunku sztuka ogrodowa: Ewelina Janota, Aneta Oświęcimka oraz Mateusz Kot w ramach przedmiotu "Ogrody terapeutyczne" pod okiem prowadzących dr inż. Bożeny Szewczyk-Taranek i dr inż. Moniki Cioć.

Kilka dni temu uroczystego otwarcia dokonali: Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie prof. Wojciech Cyrul, JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie - dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, Prezeska Fundacja TVN  Zuzanna Lewandowska oraz przedstawicielka Amazon  programu "Zdrowie w głowie" - którzy wsparli finansowo budowę ogrodu. Wydarzenie wspaniale prowadziła Pani Ewa Drzyzga.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Sensoryczny Ogród Wyciszeń

Zdjęcia zapożyczone ze strony FB Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie oraz Studia Sztuka Ogrodowa.