Kolejne sukcesy studentów kierunku biotechnologia

23.02.2024

Miło nam poinformować, że zeszłoroczne absolwentki studiów II stopnia kierunek biotechnologia zostały uhonorowane przez Polskie Towarzystwo Genetyczne - Oddział Krakowski w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny genetyki w roku akademickim 2022/23

1. nagrodą główną - Pani mgr inż. Angelika Pilarczyk za pracę pt. Analiza wpływu stresu abiotycznego na różnicową ekspresję genów u marchwi metodą RT-qPCR (promotor: dr hab. inż. Alicja Macko-Podgórni, prof. URK)
  2. wyróżnieniem – Pani mgr inż. Marcelina Skrabucha za pracę pt. Badanie mobilności ruchomych elementów genetycznych w długoterminowych kulturach kalusa marchwi metodą Transposon Display (promotor: prof. dr hab. inż. Dariusz Grzebelus)

Serdecznie gratulujemy!