I Festiwal Dyni

17.10.2023

We wtorek na terenie stacji doświadczalnej Katedry Ogrodnictwa w Mydlnikach odbył się I Festiwal Dyni. Katedra Ogrodnictwa zaprezentowała swoje gigantyczne okazy dyni (ważące od 240 do 270 kg), bogactwo form, kształtów i kolorów dyni ozdobnej oraz przygotowała dynie w wersji Glamore

W konkursie na Największą Dynię wygrała dynia o pieszczotliwej nazwie Kruszyna o wadze 42 kg, którą wyprodukowali i przywieźli na festiwal uczniowie Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu. Wśród gości były także Maluchy z przedszkola samorządowego Motylek. Oprócz dyni na festiwalu można było skosztować pyszności z dyni: zupy dyniowej, pasztetu z dyni, ciast i babeczek z dyni. Te wszystkie atrakcje jak i całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane i przygotowane przez Pracowników Katedry Ogrodnictwa pod kierunkiem kierownika katedry dr hab. Macieja Gąstoła, prof. URK. W prace przy organizacji festiwalu dyni z wielkim entuzjazmem zaangażowali się studenci kierunku Ogrodnictwo. Wydarzenie prowadził sam Irek Jakubek, Osobowość radia RMF Maxx a jednocześnie absolwent naszego kierunku winogrodnictwo i enologia – pięknie dziękujemy, że był Pan z nami!
Wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy za ciekawy pomysł i fantastyczną realizację. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zagości na stałe w kalendarium Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa