Erasmus+ rekrutacja na rok akademicki 2023/24

28.03.2023

Rekrutacja na studia w ramach programu Erasmus+ , na rok akademicki 2023/2024, odbywa się w terminie 01.03.2023-28.04.2023. W tym terminie można będzie składać dokumenty (wniosek o wyjazd). Dokumenty do pobrania oraz informacje dotyczące wyjazdów znajdują się na stronie: https://erasmus.urk.edu.pl/index/site/4355. Na tej stronie znajduje się też prezentacja z ogólnymi informacjami dotyczącymi programu Erasmus+.

Część uczelni partnerskich, szczególnie z krajów skandynawskich, zamyka rekrutację wcześniej. W takim przypadku należy złożyć wniosek przed upływem terminu rekrutacji, wyznaczonym przez uczelnię przyjmującą.

Możliwy jest również wyjazd na studia do kraju niestowarzyszonego. Na taki wyjazd jest jedno miejsce z wydziału. Zainteresowany student powinien się skontaktować z wybraną uczelnią w celu ustalenia, czy wyjazd jest możliwy, następnie do 28 kwietnia złożyć wniosek, w którym zawarta będzie informacja o wybranej uczelni (j.w.). Po zakończeniu rekrutacji, komisja wybierze jeden wniosek z wydziału i podpisana zostanie jednorazowa umowa z wybraną uczelnią, umożliwiająca wyjazd na studia.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą dydaktyczną uczelni partnerskich. Lista uczelni na stronie: https://erasmus.urk.edu.pl/index/site/4354). Jeżeli ktoś jest zainteresowany wyjazdem do uczelni znajdującej się a liście przypisanej do innego wydziału powinien się skontaktować z wybraną uczelnią i zapytać czy taki wyjazd jest możliwy (część uczelni nie zgadza się na przyjęcie studentów innych wydziałów niż ten, w ramach którego podpisana jest umowa). Informacje o programie oraz lista oferowanych przedmiotów znajduje się na stronie każdej uczelni, najczęściej zakładka ERASMUS+ , Incoming students etc.

Informuję, że każdy student sam ustala listę przedmiotów, które chce zrealizować za granicą i sam wypełnia dokument Learnig Agreement (LA). Przygotowany dokument LA (szczególnie wybrane przedmioty) powinny zostać zaakceptowane przez koordynatora wydziałowego.

W przypadku pytań proszę o kontakt mailowy:
Biotechnologia, EPB - dr inż. Alicja Macko-Podgórni, prof. URK : a.macko@urk.edu.pl
Ogrodnictwo, Sztuka ogrodowa, Technologia Roślin Leczniczych i Prozdrowotnych, Winoogrodnictwo i Enologia, IMHS - dr hab. inż. Maria Pobożniak, prof. URK: m.pobozniak@urk.edu.pl