Młodzież szkolna

Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego
21.03.2017

#
21 marca 2017 r. uczniowie klasy 1b, 2b oraz 2e wzięli udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

"Zasmakuj z UR" — III Małopolskie Targi Żywności
04.10.2016

#
W dniu 01.10.16 uczennice ZSP w Ornontowicach uczące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz Panią Barbarą Skurczak uczestniczyły w III Małopolskich Targach Żywności "Zasmakuj z UR" zorganizowanych przez Uniwersytet Rolniczy im Hugona Kołłątaja w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

III Małopolskie Targi Żywności "Zasmakuj z UR"
01.10.2016

#
W dniu 1.10.2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu wzięli udział w III Małopolskich Targach Żywności odbywających się pod hasłem "Zasmakuj z UR".

[czytaj więcej]

#

Ogród warzywno-ziołowy w KOSTCE
20.06.2016

#
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie bierze udział w wielu projektach społecznych. Jednym z nich jest współpraca Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa z Fundacją The Bridge, w ramach której zrealizowano element projektu "Edukacja Oknem na Świat" w Gimnazjum Jezuitów KOSTKA w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Młodzi architekci krajobrazu na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa
24.10.2015

#
W poniedziałek uczniowie klasy I i II technikum architektury krajobrazu w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Małopolska Noc Naukowców za nami
16.10.2015

#
Małopolska Noc Naukowców — noc pełna niezwykłych wynalazków, pokazów technologicznych, chemicznych, inżynieryjnych. 25 września 2015 klasy 1b, 2b i 3b z rozszerzoną biologią i chemią brały udział w tym doniosłym wydarzeniu, które miało charakter nie tylko ogólnopolski, ale światowy.

[czytaj więcej]

#

Uczniowie Zespołu Szkół w Wolbromiu na Nocy Naukowców 2015
30.09.2015

#
Nieprawdopodobne, ale tak się stało. Na Noc Naukowców, imprezę tradycyjnie organizowaną przez krakowskie uczelnie zgłosiło się tak wielu uczniów, że trzeba było zamówić kawalkadę czterech autokarów. Jedna z grup, składająca się z uczniów klasy I gimnazjum rozpoczęła Noc Naukowców w sposób nietypowy.

[czytaj więcej]

#

Niezwykła lekcja biologii
29.09.2015

#
We wtorek 29 września klasa III C gimnazjum miała zaszczyt gościć na lekcji biologii panią dr inż. Magdalenę Kulig. Nasz gość jest nauczycielem akademickim na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Irysowego i Środkowoeuropejskiego Towarzystwa Irysowego. Jej wielką pasją są rośliny w szczególności te o kwiatach w kolorach tęczy czyli kosaćce.

[czytaj więcej]

#

Jak spędzili Noc Naukowców uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Tarnowie
26.09.2015

#
Tym razem odwiedzili oni Instytut Fizyki Jądrowej w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie — Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt oraz Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa, Zakład Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa, a także Politechnikę Krakowską — Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej.

[czytaj więcej]

#

Uczniowie naszej szkoły z wizytą na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
29.05.2015

#
Odpowiadając na miłe zaproszenie władz uczelni w dniu 29 maja grupa miłośników biologii i przyrody z naszej szkoły wraz z opiekunami: p. B. Kupczak oraz K. Miką miała niewątpliwą przyjemność uczestniczyć w XV Ogólnopolskich Dniach Owada organizowanych przez Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Wizyta gimnazjalistów z Zespołu Placówek Oświatowych w Rudniku
29.05.2015

#
W dniu 29 maja, grupa miłośników biologii z naszego Gimnazjum uczestniczyła w XV Ogólnopolskich Dniach Owada organizowanych przez Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Wizyta uczniów z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego
01.12.2014

#
W dniu 1 grudnia 2014 na prośbę Dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie (ul. Pędzichów 13, 31-152 Kraków) ks. dr Krzysztofa Wilka została na naszym Wydziale przyjęta grupa uczniów dwóch pierwszych klas tego liceum.

[czytaj więcej]

#

Warsztaty w Zakładzie Żywienia Roślin
27.10.2014

#
W dniu 27 października 2014 roku w laboratoriach Zakładu Żywienia Roślin Instytutu Biologii Roślin i Biotechnologii odbyły się warsztaty dla uczniów (kierunek technik architektury krajobrazu) z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni.

[czytaj więcej]

#

Krynica: Gimnazjum pod patronatem UR w Krakowie
20.10.2014

#
Wielkim wydarzeniem, towarzyszącym uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych w Publicznym Gimnazjum w Krynicy-Zdroju, była wizyta gości z Uniwersytetu Rolniczego.

[czytaj więcej]

#

Noc Naukowców
08.04.2014

#
Grupa geograficzna z Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej wraz z nauczycielką Panią Ewą Diduszko wybrała się do kilku wyższych uczelni krakowskich.

[czytaj więcej]

#

Przyroda w Mechaniku
08.04.2014

#
W dniu 8 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbyła się konferencja przyrodnicza pod nazwą Przyroda w Mechaniku. Wydarzenie to zostało zorganizowane w roku Jubileuszu 90-lecia powstania ZSTiO w Limanowej.

[czytaj więcej]

#

Warsztaty architektów krajobrazu
26.01.2014

#
W dniu 24 lutego klasa I Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego 2014
22.01.2014

#
16 stycznia 2014 roku uczniowie z klas: Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Agrobiznesu oraz Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych wzięli udział w Dniu Otwartym UR.

[czytaj więcej]

#

Dzień Otwarty UR w Krakowie 2014
22.01.2014

#
W dniu 16.01 grupa uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni brała udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Młodzież uczestniczyła w prezentacji kierunków oferowanych przez UR oraz zwiedzała stoiska poszczególnych wydziałów.

[czytaj więcej]

Współpraca z UR
21.02.2014

#
W ubiegłym roku została nawiązana współpraca X LO z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, w ramach której uczniowie klasy I D (obecnie II D) uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników naukowych tej uczelni, m. in. mieli okazję popracować z kluczem taksonomicznym i oznaczać gatunki owadów.

[czytaj więcej]

#

Wiosna w CKU
01.05.2013

#
Słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej odwiedzili Ogród Botaniczny w Krakowie i odbyli zajęcia na Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W wycieczce wzięli udział słuchacze z klas o zawodach florysta i technik architektury krajobrazu.

[czytaj więcej]

#

Tajniki Uniwersytetu Rolniczego
12.03.2013

#
Dnia 12 marca 2013 roku uczestnicy projektu "Uczeń online" brali udział w wyjeździe do Krakowa. Opiekunkami były p. Karina Szura oraz p. Małgorzata Stępień. Program wizyty na Uniwersytecie Rolniczym był bardzo urozmaicony.

[czytaj więcej]

#

Spotkanie na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
18.12.2012

#
18 grudnia 2012 r. 20-osobowa grupa licealistów pod opieką pani Elżbiety Sowy i pani Ewy Diduszko uczestniczyła w wykładach w Krakowie, na Uniwersytecie Rolniczym.

[czytaj więcej]

#

Spotkanie informacyjno-promocyjne na UR w Krakowie
10.12.2012

#
13 listopada br. uczniowie klas III i IV w zawodach: technik organizacji usług gastronomicznych, technik logistyk, technik obsługi turystycznej i technik organizacji reklamy, uczestniczyli w spotkaniu informacyjno-promocyjnym w ramach Projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych. Organizatorem spotkania był Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Spotkanie na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
15.11.2012

#
We wtorek, 13 listopada br. uczniowie klasy 3c Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, pod opieką wychowawczyni Barbary Kajdy oraz pedagoga szkolnego Jarosława Starowicza, wzięli udział w spotkaniu informacyjno-promocyjnym w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych, przyrodniczych, technicznych", które odbyło się w Auli Centrum Kongresowego UR w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Spotkanie młodzieży na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
30.10.2012

#
W dniu 25 października uczniowie naszej szkoły — klasa IId wraz z gronem pedagogicznym — zostali zaproszeni na zajęcia zorganizowane w ramach Uniwersytetu dla Młodzieży przy Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Nasi uczniowie zdobywają uniwersytecką wiedzę
25.10.2012

#
W dniu 25 października 2012 roku uczniowie klasy 2AO (technik architektury krajobrazu i technik ochrony środowiska) wraz z opiekunami: Katarzyną Hajduk i Ewą Starczynowską uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach Uniwersytetu dla Młodzieży przy Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Małopolska Noc Naukowców
28.09.2012

#
Tegoroczna Małopolska Noc Naukowców odbyła się 28 września, była to już szósta edycja, w której brali udział miłośnicy nauki z Małopolski. Uczniowie Gimnazjum z Luborzycy po raz kolejny mieli szansę poznać tajniki współczesnej nauki.

[czytaj więcej]

#

Wizyta na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
23.05.2012

#
W dniu 23 maja 2012 r. grupa uczestniczek i uczestników projektu "Równy start dla wszystkich — wyrównywanie szans uczniów niepełnosprawnych" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach odbyła wizytę na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Nauka o ogrodach
18.05.2011

#
Słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej z klasy "technik architektury krajobrazu" odbyli zajęcia terenowe w Ogrodzie Botanicznym UJ oraz Wydziale Ogrodniczym UR w Krakowie.

[czytaj więcej]

#

Uniwersytet dla Młodzieży 2011
17.03.2011

#
17 marca 2011 Uniwersytet Rolniczy otworzył swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych specyfiką studiowania w jego murach. Organizatorem Dnia Otwartego było Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Uczelniana Rada Samorządu Studentów. W tym dniu odwiedziło nas ok. 450 uczniów ze Szkół Ponadgimnazjalnych z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego.

[czytaj więcej]

 

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa
al. 29 Listopada 54
31-425
Kraków
12 662 52 69
12 662 52 66
wbio[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wbio

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK