Logo Uczelni
WBIO - logo

Wydział

Biotechnologii i Ogrodnictwa

Godło Polski

Program #NestleDlaNauki

18.10.2024

jest skierowany do studentów i naukowców. Jego celem jest wsparcie środowisk naukowych w tworzeniu innowacyjnych koncepcji odpowiadających na wyzwania współczesnego łańcucha żywnościowego. Celem programu jest zapewnienie młodym naukowcom dostępu do zasobów, mentoringu oraz możliwości współpracy z ekspertami Nestlé i czołowych instytucji naukowych. Motywem przewodnim pierwszej edycji 2024/2025 jest rolnictwo regeneratywne.

Ideathon to inicjatywa, której założeniem jest wypracowywanie rozwiązań odpowiadających na wyzwania społeczne i środowiskowe. W ramach programu #NestleDlaNauki zostaną zaproszone 2-4 osobowe zespoły studentów do pracy przez dwa dni nad opracowaniem kreatywnych rozwiązań w odpowiedzi na zagadnienie danej edycji. Wszystkie pomysły będą prezentowane przed Radą Programową, najlepsze z nich otrzymają szansę dalszego rozwoju i finansowania.

Tematem tegorocznej edycji jest: 
„Niskoemisyjne nawożenie bez negatywnego wpływu na plonowanie - optymalizacja wykorzystania nawozów w uprawach roślin.”

Do wygrania:
- pakiet akceleracyjny FOODTECH.AC o wartości 19 000 PLN
- dwie nagrody finansowe po 10 000 PLN

Data i miejsce:  
→ 22-24.11.2024 r.   
→ Centrum Wodne SGGW w Warszawie

Zgłoszenia należy wysyłać do 30 października 2024 r.
 
Formularz zgłoszeniowy.



W ramach programu #NestléDlaNauki studenci, pracownicy uniwersytetów i uczelni wyższych będą mogli zgłaszać swoje projekty badawcze, z szansą na otrzymanie grantów na pokrycie kosztów ich realizacji. Inicjatywa zakłada publikację wyników badań w perspektywie czasowej 2 lat od otrzymania finansowania.

Celem programu jest wspieranie zespołów badawczych, które przedstawią oryginalne i obiecujące projekty realizujące temat danej edycji. Program ma zachęcać studentów do rozwijania swojej kreatywności oraz zdobywania doświadczenia w prowadzeniu własnych inicjatyw badawczych. 

Tematem  tegorocznej edycji 2024/2025 jest:
„Wartość odżywcza roślin uprawianych w systemie rolnictwa regeneratywnego.”

Nagrody:
- 50 000 PLN dla zwycięzcy na realizację projektu
- dwa wyróżnienia po 15 000 PLN

Szczegóły na stronie.